ktirio3

Για την εισαγωγή μαθητών στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021,

οι γονείς-κηδεμόνες των υποψηφίων μαθητών

από τις 4 Μαΐου έως τις 29 Μαΐου 2020 μέχρι τις 14:00

(γιατί αμέσως μετά θα σταλούν στο υπουργείο.)

υποβάλλουν ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής.

Συγκεκριμένα υποβάλλουν:

1. την αίτηση (σε μορφή word ή pdf – συμπληρωμένη ηλεκτρονικά όχι χειρόγραφη – για να είναι πιο ευανάγνωστη). Μπορείτε να την κατεβάσετε από ΕΔΩ

2. λογαριασμό ΔΕΚΟ (τηλεφώνου, ρεύματος, ύδρευσης, κινητού) ή το Ε1 ή άλλο αξιόπιστο αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να προκύπτει η διεύθυνση μονίμου κατοικίας τους (ως επισυναπτόμενο χωριστό αρχείο – όχι πάνω στην αίτηση ή σε συνέχεια αυτής).

Επισημαίνεται ότι οι ενδιαφερόμενοι γονείς-κηδεμόνες πρέπει να στείλουν ηλεκτρονικά (με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο από το προσωπικό τους mail (όχι mail μαθητών, ή αδελφών)) στο Μουσικό Σχολείο.

Οι ηλεκτρονικές διευθύνσεις του σχολείου είναι:

gymmdram@sch.gr   ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

lykmousd@sch.gr     ΛΥΚΕΙΟΥ

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ηλεκτρονική υποβολή της αίτησης οι ενδιαφερόμενοι γονείς-κηδεμόνες μπορούν να απευθύνονται τηλεφωνικά στο Μουσικό Σχολείο.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 25210-28191

Το Σχολείο μετά την ηλεκτρονική αποστολή της αίτησης με τα απαραίτητα δικαιολογητικά θα επικοινωνήσει μαζί σας τηλεφωνικά για περισσότερες διευκρινίσεις.